Mějte rádi své tělo a dejte mu to znát…

Dětská jóga

JÓGA-HRÁTKY
s Jáňou a psem Jogíkem
 
KDY: čtvrtek 11. 1. – 26. 4. 2018  od 16:00 -16:45 hod
 
V průběhu kurzu se naučíme zdravit sluníčko a jiné pozice zejména ze světa zvířat. V rámci lekce se provádějí i dechové techniky, jejímž cílem je správně používat dech. Děti se také v neposlední řadě učí jisté formy relaxace  a zklidnění. Celá lekce je vedena za pomoci různých her, říkánek, písniček, básniček a nakonec nechybí ani čtení z knížek, které vedou děti k zamyšlení.
 
OTEVŘENÉ LEKCE 21. 12. 2017 a  4. 1. 2018 od 16:00 hod
 
Cena za 1 lekci 80 , pak permanentka na kurz 10 lekcí za 700 (možnost 2 náhrad). Necvičí se v termínu: 18.1., 25.1., 1.3. a  29.3.2018 !!!
 
Případné otázky a dotazy směřujte přímo na lektorku Janu Macháčkovou  (e-mail: machackova.jana@atlas.cz, mobil: 603 400 298). Více informací také na FB ve skupině „Jógování s Janou“.

Vhodné pro děti od 4 – 7 let (ostatní děti po dohodě).

Délka trvání: 45 minut 

Dětská jóga se liší od klasické „dospělé“ jógy, neboť se jedná o hravě pojatou formu pohybového cvičení s prvky jógy, kdy se děti dostávají hlavně do rolí/pozic zvířat např. pes, kočka, had apod. V rámci lekce se provádějí i dechové techniky, jejímž cílem je správně používat dech. Děti se také v neposlední řadě učí jisté formy relaxace a zklidnění. Celá lekce je vedena za pomoci různých her, říkánek, písniček, básniček a nakonec nechybí ani čtení z knížek, které vedou děti k zamyšlení.

Hlavní přínos:

Jógové dynamické provádění poloh podporují zdravý tělesný vývoj a vyrovnávají nepříznivé účinky nadměrného sezení a zároveň ovlivňují správné držení těla. Pokud děti již vykonávají jinou sportovní aktivitu, je právě jóga ideální kompenzací pro jejich namáhané svaly.

Správně prováděná jóga:

  • rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění;
  • pomáhá lepšímu sebepoznání dítěte, sníží i pocit napětí, stresu; 
  • učí koncentraci a vnitřní disciplíně.

Hlavním rozdílem mezi jógou a ostatními sportovními disciplínami je, že cvičení jógy se provádí zvolna, plynule bez švihů a že pohyb je pod vědomou kontrolou. Jóga je nesoutěživá a cílem určitě není naučit se co nejvíce cviků co nejdříve. Období dětského věku je obdobím rozvíjení motoriky, a proto je potřeba jí podporovat a rozvíjet různými aktivitami. Je to také velmi závažný časový úsek ve vývoji páteře dítěte a s tím souvisí i návyk a úroveň správného držení těla, což je rozhodující pro budoucí zdatnost a výkonnost.

Co s sebou: volné a příjemné sportovní oblečeníc, cvičíme na boso

Něco o mně:
Jógu cvičím asi od roku 2005 a po mé návštěvě Indie v roce 2011 jsem začala předcvičovat v rámci lekcí jógy pro dospělé.  Jsem maminkou dvou dětí a díky mému synovi Tomáškovi (4 roky) jsem se začala více zajímat také o dětskou jógu. V 04/2017 jsem absolvovala seminář „Dětská jóga v praxi“  u Andreji Marešové. Tady jsem se blíže seznámila s praxí a rozhodla se vést lekce pro děti, které jsou pro mě inspirací a jejich bezprostřednost a přímé jednání jsou mi blízké.