Mějte rádi své tělo a dejte mu to znát…

JIN jógové pohlazení

JIN jógové pohlazení

4. 11. 2018, 17:00 – 19:00

Přijďte své tělo hýčkat fascinující Jin jógou, která vyniká svou vlastností silného vtažení do přítomného okamžiku tím, že při delším setrvání v pozici postupně uvolňuje hluboké pojivové tkáně celého těla (vazy, šlachy, fascie, klouby). Zároveň se skrze uvolnění a přijetí svého těla i svých pocitů v dané pozici dostáváme hlouběji k sobě, odkrýváme slupky neprobádaného a potlačeného a léčíme tak nejen tělesné, ale i duševní bloky a zranění.

Jin jóga vychází z učení tradiční čínské medicíny, působí na energetické dráhy (meridiány), které probíhají naším tělem. Aby se tělo drželo ve zdraví, je důležité, aby energie mohla volně proudit. A tak je možné jinové cvičení zaměřovat na konkrétní orgány, které je potřeba povzbudit. Při této lekci se budeme soustředit zejména na meridiány plic a tlustého střeva, které je třeba v tomto podzimním období nejvíce posílit.  Plíce a tlusté střevo mají za úkol výměnu energie s okolním světem a vytváření rovnováhy mezi přijímáním a dáváním. Něco nového vzniká, teprve až vyřešíme a ukončíme staré záležitosti. Správná funkce těchto drah napomáhá nejen odstranění nepotřebného z těla na fyzické úrovni, ale také vypouštění starých křivd, emocí a citů. Pozice, kterými v této lekci proplujeme, nám pomohou uvolnit emoce smutku a bolestné vzpomínky, které si s sebou nosíme, a povzbudí v nás pocit sebejistoty a naplnění.

Praxi začneme úvodním dechovým cvičením, poté se pomalu a s respektem ke svému tělu přesuneme k jednotlivým pozicím, třeba i s pomocí podložení dekou, bločkem čí bolsterem, abychom se dokázali co nejvíce uvolnit, cítili se pohodlně a vydrželi v pozici potřebnou dobu. Nakonec nás čeká ta nejkrásnější relaxace zakončená jemnou aroma terapií.

Pojďme si společně dopřát tuto 2 hodinovou lekci Jin jógy, která nás navede do našeho středu, pomůže nám si uvědomit to, co je opravdu důležité a zanechá v nás pocit klidu a rovnováhy.

Lekce vhodná i pro úplné začátečníky.

Lektorka: Lenka Korejtková

Cena: 250 kč

Minimální počet účastníků je 8 lidí.