Mějte rádi své tělo a dejte mu to znát…

Kraniosakrální osteopatie a biodynamika

Osteopatický a biodynamický přístup v terapii využívá rytmu pohybu mozkomíšního moku, pohybu kostí a další rytmy těla.  Pomáhá nám navracet se k našemu původnímu nastavení a zdraví.

Terapie trvá cca 90min, kde je čas na úvodní rozhovor, kdy se domluvíme, co lze terapií řešit a jak. Samotná práce s tělem klienta trvá 50-60min. Po ní je opět čas na doznění terapie a zodpovězení případných otázek.

Kraniosakrální terapie je jemná metoda. Pracujeme s tlakem cca 5g (jako když si na dlaň položíte minci desetikoruny). Klient leží na lehátku a terapeut se kolem něj pohybuje nebo sedí na židli. Klienta se dotýká rukama. Není nutné se svlékat, terapii lze absolvovat v oblečení. Komu je příjemnější ležet např. ve spodním prádle, může tak učinit. Důležité je, aby se klient cítil pohodlně a bezpečně. K tomu slouží připravený prostor i přístup terapeuta. 

Ovlivňujeme fascie, orgány, kosti a jejich postavení i pohyb. Tím, že umožňuje tělu (dáváme mu prostor), aby si našlo lepší způsob existence, je technika naprosto bezpečná. Terapeut nezasahuje do těla víc, než mu tělo samo dovolí. Neřeší věci, na které by klient nebyl připraven. Podporujeme podstatu existence a zdraví. Terapeut je tu pro Vás jako podpora a jakýsi maják na cestě k vyrovnanějšímu stavu.

První návštěva většinou probíhá v provedení desetibodového protokolu kraniosakrální osteopatie. Vždy s ohledem na reakci těla klienta. V dalších návštěvách se terapeut orientuje podle těla klienta.

Terapie je podložena moderními výzkumy lékařství a nejedná se o žádné šarlatánství. K doplnění práce na sobě doporučujeme psychoterapie zaměřené na tělo, tzv. tělové terapie (PBSP, ...).

Cena: 990 Kč / 90 min