Mějte rádi své tělo a dejte mu to znát…

Pevný střed těla a JALA NETÍ

Přijďte si zacvičit se školeným FISAF Instruktorem Hathajógy Janou Macháčkovou. Workshop bude veden v rámci konceptu Iyengar jógy v jednotě s citlivě propracovanými návody zaujímání poloh postavených na principu Spiraldynamik® (anatomicky podložený koncept trojrozměrného držení a pohybové koordinace lidského těla).
 
Workshop: „PEVNÝ STŘED TĚLA  a  JALA NETÍ“                                      
Termín: neděle  8. 10. 2017 od 9:00 do 11:30
 
V rámci workshopu se zaměříme na hluboký stabilizační systém (HSS) tj. svaly, které nám drží pevný střed těla. Tyto svaly ovlivňují nejen naši rovnováhu v jednotlivých pozicích, ale také napomáhají našemu kvalitnímu dýchání. Větší pozornost budeme věnovat „svalu duše“.  Nevíte, který to je? Jedná se o „musculus psoas major“ tj. velký sval bederní. Tento sval stabilizuje celý střed těla, pomáhá udržovat tělo vzpřímené a plní důležitou roli při každodenním pohybu. Přijďte se dozvědět více, jak o tento sval dobře pečovat, neboť neovlivňuje jen naše postavení ale také naší psychiku a náš pohled na okolní svět. 
A pokud chcete předejít nachlazení a rýmě, určitě uvítáte se naučit a případně i vyzkoušet JALA NETÍ, což je výplach nosu pomocí speciální konvičky a roztoku z kvalitní mořské soli. Pokud budete provádět Jala netí pravidelně, můžete tak předejít nachlazení a rýmě. Tato metoda příznivě ovlivňuje činnost všech smyslových orgánů v oblasti hlavy. Posiluje zrak a působí proti přílišné únavě očí (např. při dlouhodobé práci s počítačem). Může velmi pomoci při bolestech hlavy, posiluje paměť a schopnost koncentrace, pomáhá při mnoha problémech s nosními a čelními dutinami. Působí jako prevence proti rýmě a zánětu čelních dutin a při pravidelném provádění může odstranit nebo alespoň zmírnit sennou rýmu a alergii na pyl. Druhá část workshopu bude pokračovat v různých dechových technikách, které mají pro naše tělo revitalizační účinky. Cílem je dech prohloubit a prodloužit, aby došlo k lepšímu okysličení našeho organismu, což pomáhá k eliminaci toxinů. 
 
Workshop je určený i pro jógové začátečníky!
 
Předběžný harmonogram:
9:00 – 9:15 Zklidnění a protažení
9:15 – 10:45 Sestava na posílení HSS
10:45 -11:15 Jala Netí
11:15 – 11:30 Závěrečná relaxace 
 
Instruktor:  Jana Macháčková 
Cena:  250 Kč   
Kapacita: 8-12 osob
 
Rezervace je nutná přes rezervační systém studia RelaxMe nebo na e-mailu: machackova.jana@atlas.cz.  Přihlášky a platby záloh nejpozději týden před konáním WS. Záloha 100Kč je vratná pouze v případě rušení WS pro nenaplnění minimální kapacity.