Mějte rádi své tělo a dejte mu to znát…

Prana Vashya Yoga

Tento styl spíše dynamičtější jógy vychází z tzv. rádžajógy a jejím domovem je město Mysore v jižní Indii, kde je možné ji přímo studovat i u jejího zakladatele a tvůrce této jógové cesty Jogacharii Vinaye Kumara.

Zdánlivě podobná jako známá Ashtanga yoga a z ní vycházející Iyengar yoga, ale naprosto jiný přístup a práce v asánách. Je to cesta vědomého provádění asán skrze jemné a přesné práce v pozici v nádechu i přesné práci jemných fascií ve výdechu. Dech nás vede po celou dobu sestavené série asán jdoucích za sebou.

Tělo při cvičení Prana Vashya Yogy začíná objevovat a používat obrovský potenciál dechových svalů a na ně navázaných jemných fascií (ty jinak téměř nevyužíváme a tím tedy nepracují). Dále přináší změnu nervového napětí, zklidňuje a nechává pracovat sympatické a parasympatické nervy v jejich přirozené a ideální spolupráci. Celá první série nám odkrývá náš nekonečný potenciál mysli.

 

V rámci kurzu projdeme jednotlivé asány první série včetně pozdravu slunci, kde tato vinyasa spojuje jednotlivé asány a dává tak celé sérii její plynulost.

 

Hlavní charakteristiky tohoto stylu:

jednotlivé tělesné pozice (ásány) jsou drženy po dobu pěti dechů;

mezi jednotlivými pozicemi se pak plynule přechází, přičemž hlavní důraz je kladen na soulad mezi pohybem a dechem;

plynulost cvičení napomáhá k udržení pozornosti, která je nasměrována „dovnitř“;

cvičení je svým charakterem silně energizující.

Lekce jsou určeny spíše pro mírně pokročilejší a pohybově založené jedince bez závaznějšího zdravotního omezení!

 

Termín:      8. 4. 2018  – 17. 6. 2018 (v neděli od 18:30 hod; necvičí se 6. 5. 2018)

Instruktor:     Jana Macháčková

Cena:          800 Kč/10lekcí po 60 minutách

Rezervace je nutná přes rezervační systém studia RelaxMe, anebo na e-mailu: machackova.jana@atlas.cz.                                    Kurz se uskuteční při minimálním počtu 10 lidí.

Náhradní lekce je možné využit v rámci lekcí kurzu konaných ve čtvrtek od 17:00 hodin či 18:00 hodin.