Mějte rádi své tělo a dejte mu to znát…

Škola pánevního dna

Tajemství pánevního dna pohledem západu a východu

lektorka: Helli Novotná

kapacita: 12 míst

termíny:

  • 15., 22. a 29. 11. 2017, vždy 17 – 20 hodin /3 večery po 3 hodinách/

    Cena: 1 500,- 

Ženskému pánevnímu dnu v naší kultuře zdaleka nevěnujeme takovou pozornost, jakou si zaslouží. Často ani nevíme, že nějaké máme. Přitom tato svalová miska na dně naší pánve, ve které jsou jako ovoce v míse uloženy naše ženské orgány, nezodpovídá pouze za udržení moče nebo bolesti v kříži, ale také za naše ženské emoce. Je mechanickým těžištěm našeho těla i těžištěm naší životní energie a vitality. Dýchá nám uvnitř naší pánve pulzem květiny, která rozkvétá a zase se zavinuje v poupě. Teprve zvědoměním svého pánevního dna můžeme porozumět jeho řeči, navázat s ním vztah a využívat ho jako zdroj naší ženské inspirace, intuice a síly. Takto jej od pradávna vnímají všechny východní kultury a jejich cvičební systémy - pánevní dno jako energetické čerpadlo tzv. PC pumpa. Je to živá bytost uvnitř nás samých

Přijďte si na lekce Tajemství pánevního dna metodou 3x3 vyzkoušet a nacítit své pánevní dno. Uvědomíte si zda potřebujete cvičit /zpevnit, nebo naopak relaxovat. Tato metoda pracuje se 3 rovinami a ve 3 patrech těla. Žena je celistvá bytost a nelze jedno oddělit od druhého, protože vše souvisí se vším.

3 roviny:

1 rovina – fyzická

Klouby a svaly pánevního dna. Který sval je nejdůležitější součástí pánevního dna? Kde je? Jak ho najdu? Nejde o to mít silné pánevní dno, ale mít ho funkční!!! Víte, že přerušování močení Vám může škodit?

2 rovina – psychosomatická – emoční

Bioenergetická cvičení pánve. Pánevní dno je nejcitlivějším barometrem v těle ženy. Cítíte se jako žena? Cítíte se sama sebou?

3. rovina – energetická

Nejdůležitější sval pánevního dna je PC sval. Ve všech východních učeních je považován za PC čerpadlo. To nejdůležitější na čerpání a proudění energie v našem těle.

3 patra těla

Nejen pánev samotná, ale i patro krku a chodidla s živostí pánevního dna velmi úzce souvisí. Naučíme se pracovat i s těmito částmi našeho těla.

S čím vším Vám metoda 3x3 může pomoci:

1 rovina - s poklesem pánevního dna a dělohy, s neplodností, močovou inkontinencí, s přípravou ženy na porod a sladěním po porodu, hormonální dysbalancí, bolestmi v zádech, kostrče, se zpevněním pozadí, s gynekologickými potížemi a sexuálními potížemi, s menstruační bolestí či premenstruačním syndromem

2 a 3. rovina - ženská témata – například sebevědomí, obnovení vitality a radosti ze života, únavový syndrom

Školu pánevního dna založila v roce 2004 fyzioterapeutka, psychoterapeutka a cvičitelka jógy Renata Sahani Skálová. Jejími kurzy od té doby prošly stovky spokojených žen z laické i odborné veřejnosti. Škola má již také svoje následovnice - certifikované lektorky, které nesou metodu dál. Cvičení metodou 3 x 3, jež je páteří kurzů školy, propojuje moderní západní fyzioterapii, s psychosomatikou a ženskou jógou. V těchto směrech má autorka metody také odpovídající vzdělání jak v ČR, tak také v Indii. Více informací naleznete na www.skolapanevnihodna.cz .

 

V každé lekci probereme nová témata a zároveň se budeme vracet ke správnému cvičení tak, aby i  v domácích podmínkách nám cvičení bylo užitečné.

Lekce na sebe navazují, a proto je třeba absolovovat celý kurz jako ucelený. Pro více informací a volné termíny kontaktujte přímo lektorku.

Lektor pro Kolín a okolí: Helena Novotná, 723 364 350

S sebou: pohodlné oblečení, papír, tužka. Pití, karimatky i deky jsou na místě k dispozici. V ceně skripta k domácímu použití.