Mějte rádi své tělo a dejte mu to znát…

Cvičení podle Mojžíšové

Cvičení podle Ludmily Mojžíšové může být prvním z kroků, které zvolíte pokud máte problém s otěhotněním. Je to naprosto bezpečná metoda prospívající celému pohybovému aparátu a může Vás zbavit i dalších obtíží.

Paní Ludmila Mojžíšová (25.10.1932 – 3.1.1992) byla fyzioterapeutka, která se po celý život zabývala odstraňováním funkčních poruch pohybového aparátu. Postupně vyvinula vlastní metodu na odstraňování funkční sterility u žen (a vlastně i mužů). Její metoda spočívá v systematickém cvičení (10 cviků pro ženy a dva pro muže), uvolnění blokád žeber a v mobilizaci kostrče (per rektum). Metoda je určena ženám s funkční sterilitou, mužům se sníženými hodnotami spermiogramu. Všeobecně může například zlepšit bolesti zad, problémy se skoliozou, menstruační obtíže….

Své zkušenosti Ludmila Mojžíšová předávala mnoha spolupracovníkům, kteří tuto metodu učí dál. V roce 1991 uznal ministr zdravotnictví metodu Ludmily Mojžíšové jako metodu první volby k léčbě funkční ženské sterility.

 

Naprosto nezbytnou součástí cvičení je aktivní přístup klientů. Je nutné každodenní cvičení, které je základem úspěchu. První účinky se mohou projevit po 2-3 měsících, ale léčba obvykle trvá cca 6 měsíců a i pak je dobré ve cvičení vytrvat.

 

Nabízíme Vám vstupní vyšetření fyzioterapeutem, zaškolení cviků pro Vaše použití v domácím prostředí, individuální a citlivý přístup.

 

Funkční sterilita

Nemožnost otěhotnět je často způsobena více faktory. Z pohledu fyzioterapie je důležité zlepšit stav prokrvení gynekologických orgánů díky zapojení svalů pánevního dna, břišních svalů i bránice. Jejich vzájemná souhra je předpokladem správného fungování orgánů malé pánve a jednou ze součástí péče o ženy, které nemohou otěhotnět. Samozřejmostí je péče o uvolnění kloubních blokád žeber i páteře.

Cena za individuální lekci je 500 Kč/hodinu
Při zakoupení permanentky 4500 Kč/10 lekcí

Na lekce na podporu početí a cvičení podle Mojžíšové se individuálně domlouvejte s lektorkou Helli Novotnou na tel.: 723 364 350.

Na cvičení si s sebou vezměte pohodlné oblečení /tričko a legíny/.