Mějte rádi své tělo a dejte mu to znát…

Hathajóga

Lektor:  Jana Macháčková (školený FISAF Hathajóga instruktor)

Je nejrozšířenějším stylem jógy na západě a zároveň základem všech stylů současné jógy. Vychází z podstaty spojení dvou sil- sluneční (ha) a měsíční (tha). Je harmonií a vyrovnaností těchto dvou univerzálních aspektů, projevujících se v mnohém: např. tělo-mysl,  vědomí- hmota, nádech a výdech …Na dechové techniky se klade značný důraz, protože dech je spojen s vitálními silami.

Všechny lekce Hatha jógy jsou obohaceny a vedeny v rámci konceptu zrozeného z dokonalosti ásán z Iyenger jógy (klade důraz na správné provedení pozic a využívá pomůcek, aby jógové pozice byly přesně provedené), v jednotě s citlivě propracovanými návody zaujímání poloh postavených na principu Spiraldynamik®(anatomicky podložený koncept trojrozměrného držení a pohybové koordinace lidského těla vycházejícího z principů anatomické stavby člověka a jeho ideální pohybové koordinace, zejména spirálního principu a principu polarity).

Hathajóga jako koncept je součástí ájurvédy (indický holistický systém zdraví), která se věnuje lidskému organismu a zdraví z preventivního hlediska. Je vhodná pro duševní a tělesné uvolnění, regeneraci i jako doplněk pro kompenzaci různých sportů.

Lekce je tedy vhodná pro začátečníky i pokročilé.