Mějte rádi své tělo a dejte mu to znát…

Kineziotaping

Kinesiotaping vyvinul japonský lékař a chiropraktik Dr. Kenzo Kase v 70. letech 20. století. V 90. letech se tato technika dostala do Evropy rychle si zde našla rychle své uplatnění.

Kineziologické tejpovací pásky jsou sportovní elastické pásky pomáhající odbourávat bolest ve svalech a kloubech. Zlepšují funkci svalů, kloubů a šlach. Mají blahodárný vliv na hojení, které svou funkcí urychlují. Jejich využití je opravdu široké. Především nám pomáhají od bolesti, zmírňují otoky, ulevují ztuhlým, namoženým svalům a přetíženým šlachám. Zvyšují rozsah pohybu v kloubu.

Kinzeiologické tejpy používáme také při prevenci úrazů, např. u svalu, který byl někdy porušen a chceme ho plně zatěžovat zejména při sportovních výkonech, ale i např. na delší výlet nebo jarní úklid. Tejpy je možné používat i jako korekční pomůcku (halux), můžeme jimi působit i na některé přirostlé či vystouplé jizvy. Pomáhají i při problémech s dýcháním (uvolňují dýchací mezižeberní svaly) především po vleklém kašli ulevují od bolesti v oblasti žeber.

Lymfotaping neboli lymfatický tejp používáme na podpoření toku lymfy. Nejvhodnější je aplikovat jej po manuální lymfodrenáži, kdy prodlouží její účinek ze 6h až na dobu, dokud se tejp nezačne odlepovat.

Co je to tejp?

Správný název je Kineziologický tejp, anglicky kinesiology tape. Naleznete je i pod názvy jako kinesio tejp, kinezio tejp, ... Jedná se o bavlněnou elastickou pásku s lepidlem na spodní straně. Tejpy vyrábí různí výrobci, najdete je v různých barvách i se vzory. Může tak sloužit jako zajímavý funkční módní doplněk.

Jak probíhá aplikace tejpu?

Před samotnou aplikací je nutné zjistit, kde se Váš problém nachází, abychom zvolili správný tejp. V podstatě se ukazuje, že každému člověku na jednu bolest může pomáhat jiný způsob nalepení tejpu. Proto je nutná úvodní diagnostika. Tejp lepíme na čistou odmaštěnou kůži zbavenou veškerých chloupků/vlasů. Lepení tejpu na kůži s chloupky vede k nefunkčnosti tejpu, který tím nepřilne přímo na kůži a nemůže tak plnit svou funkci, a k bolestivému odtrhnutí chloupků při sundavání tejpu. Po aplikaci tejpu je třeba zůstat ještě cca 30 min v klidu, aby tejp skutečně přilnul k pokožce a neodlepil se. Stejně tak Vám tejp nenalepíme, pokud přiběhnete zpocení a uřícení. Je třeba, abyste přišli v klidu a min. půl hodiny předem nic zatěžujícího nedělali. Jinak byste se nadměrně potili a kůže by se nedala dostatečně odmastit, aby tejp vydržel.

Jak dlouho Vám tejp vydrží?

To je velmi individuální. Některým lidem vydrží tři dny, jiným tři týdny. Záleží na kůži, Vašem zdravotním stavu (je-li Vaše tělo oslabené, nebude chtít tejp, který je pro něj zátěží, na sobě mít), místu nalepení i na tom, jak se o tejp budete starat a nakolik ho budete zatěžovat. Nejčastěji námi nalepený tejp vydrží cca 7-10 dní.

Jak o tejp pečovat?

Pokud máte tejp z jiného než lymfodrenážního důvodu, měli byste zvolnit. Narozdíl od ortézy Vám tejp nezabrání v pohybu, ale máte-li nějakou část těla přetíženou, potřebuje zatížení zmírnit. S tejpem se můžete koupat, chodit plavat i navštěvovat saunu, ovšem může to zkrátit dobu, po kterou tejp vydrží na kůži. Na tejpu noste dvě vrstvy oblečení, aby se netřel při pohybu. V létě postačí ustřihnutá silonka a běžné oblečení (doporučujeme i na spaní). Dávejte pozor při oblékání a svlékání, abyste nezavadili o konce tejpu, které jsou na odlepení nejnáchylnější.  Při sušení tejp raději vyfenujte.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

aplikace tejpu 200 Kč + 1 Kč/cm