Mějte rádi své tělo a dejte mu to znát…

Manuální lymfodrenáž těla

Manuální lymfodrenáž těla – nohy, ruce, záda, šíje, hrudník

Manuální lymfodrenáž je speciální jemná technika, jíž působíme na lymfatický systém v podkoží. Lymfa je průhledná tekutina odvádějící odpadní látky z těla lymfatickým systémem do krve. Podílí se na tvorbě naší imunity. Špatné proudění lymfy má za následek otoky, u žen v kombinaci se zvýšeným ukládáním tuků také celulitu. Povrchový lymfatický systém se nachází těsně pod kůži, proto se při drenáži nepůsobí do hloubky, kde jsou svaly a tuk, ale mírným tlakem aktivujeme lymfu v podkoží.

Lymfodrenáž je účinná technika při pocitu těžkých nohou, při otocích z dlouhého stání nebo sezení. Takto ji můžeme doporučit i těhotným ženám mezi 3. a 8. měsícem těhotenství. Nejčastěji využívají lymfodrenáž ženy s vyšším výskytem ukládání tuku v oblasti boků, hýždí a dolních končetin. Pomáhá při řešení problémů s celulitou. Lymfodrenáž můžeme použít i jako prevenci žilních onemocnění, migrény a také po sportovním výkonu, kdy urychlíme odvod kyseliny mléčné ze svalů. Někteří sportovci upřednostňují lymfodrenáž i před výkonem, kdy se jim oddálí doba tvorby kyseliny mléčné a prodlouží se tím jejich výkonnost.

Při lymfodrenáži vždy nejprve uvolníme uzliny v oblasti krku a pak dle části těla, kterou budeme drénovat. Lymfodrenáž nebolí a provádí se nasucho bez použití olejů na nahé kůži. Účinky lymfodrenáže jsou patrné již po prvním ošetření především u dolních končetin, kdy máme pocit lehčích nohou. Viditelné změny se dostaví cca po třech drenážích. Pokud již máte nějaký problém, který byste rádi řešili pomocí lymfodrenáže, je třeba ji absolvovat pravidelně. Jak často záleží jen na Vás. Neváhejte se na nás obrátit s jakýmikoli dotazy a přijďte ulehčit Vašemu tělu a zlepšit obranyschopnost svého těla. Ještě 6h po lymfodrenáži je zvýšený odtok lymfy, proto je vhodné použít kompresi a zvýšit pohyb. Běžte třeba tančit!

nohy, hýždě a bedra / 60 min / 800 Kč
záda, krk, dekolt, paže / za každých 30 min / 400 Kč